Saulius S. Lipčius

Saulius S. Lipčius
Saulius S. Lipčius yra aktyvus atlikėjas, pedagogas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas. Gitaristas skambina ne tik klasikine gitara, bet ir unikalia Lietuvoje arkiliutnia "Liuto forte". Muzikantas dalyvauja įvairiuose koncertiniuose projektuose, yra skirtingų ansamblių narys.
Saulius yra jau ketvirtos kartos muzikantas savo šeimoje. Nuolat augęs muzikinėje aplinkoje, gitara susidomėjo būdamas 12 metų. Iki tol jis mokėsi „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje groti fortepijonu ir chorinio dainavimo. 2008 m. baigė magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (doc. Juliaus Kurausko klasė). Saulius yra įvairių tarptautinių bei šalies konkursų laureatas.
Gitaristas aktyviai koncertuoja kartu su įvairiais muzikantais, aktoriais, ansambliais. Nuo 1998 m. ilgus metus muzikavo su tėvu – M. K. Čiurlionio styginių kvarteto violončelininku. 2007 m. Saulius S. Lipčius kartu su žymia lietuvių aktore Virginija Kochanskyte išleido poetinę-muzikinę kompaktinę plokštelę „Romansero bėgančiam laikui“, 2011 m. pasirodė ir jo pirmoji solinė kompaktinė plokštelė „Guitar temptations“. Nuo 2017 metų atlikėjas yra įvairių senosios muzikos ansamblių dalyvis, su kuriais koncertavo festivaliuose "Baroko pavasaris Biržuose", "Marco Scacchi senosios muzikos festivalyje", "Banchetto Musicale" ir kt.
Nuo 1999 m. atlikėjas koncertavo ir svarbiausiose Lietuvos salėse, ir užsienyje – Latvijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Danijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Estijoje. Būdamas vos 19 metų, debiutavo prestižinėje Londono Southbank center kamerinėje "Purcell room" salėje, kur atliko dviejų dalių rečitalį. Saulius S. Lipčius aktyviai dalyvauja ir šalies festivaliuose: „Biržai“, „Pažaislio festivalis“, „Didysis muzikų paradas“, „Tytuvėnų vasaros festivalis“, „Kristupo vasaros festivalis“, „Jauna muzika“, „Palangos vasara“, „Muzikos ruduo“, „Vilniaus rotušės gitarų festivalis“, „Gaida“ ir kt. Gitaristas dažnai kviečiamas į įvairių respublikinių bei tarptautinių konkursų žiūri. Saulius taip pat sulaukia kvietimų atlikti kompozitorių kūrinių premjeras, jo įrašai skamba ir per Lietuvos radiją.
Nuo 2004 m. Saulius yra aktyvus gitaros pedagogas, jo mokiniai respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatai. Gitaristas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, nuo 2008 metų dėstantis klasikinę gitarą bei kamerinį ansamblį.