Zigmas Čepulėnas

Zigmas Čepulėnas
Zigmas pradėjo mokytis Ignalinos muzikos mokykloje pas mokytoją Vytautą Panavą. Nuo 1999 m. Vilniaus konservatorijoje (dėst. Algimantas Pauliukevičius), 2001–2005 m. gitaros studijas tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) (doc. Julius Kurauskas). Vėliau LMTA kamerinės muzikos magistrantūroje studijavo pas ilgametį Valstybinio Vilniaus styginių kvarteto narį, smuikininką, prof. Petrą Kuncą. Studijų metais tobulinosi meistriškumo kursuose pas Alexander Frauchi, Antonio Gonsalves, Jose Maria Gallardo del Rey, Corona gitarų kvarteto narius ir flamenko gitaristo Paco Serrano kursuose.
Kaip solistas aktyviai koncertavo su Vilniaus universiteto kameriniu orkestru Lietuvoje ir Prancūzijoje, taip pat grojo Vokietijos, Latvijos, Estijos koncertų salėse.
Dalyvavo tarptautiniame Lietuvos ir Belgijos šiuolaikinės muzikos projekte ir koncertavo Concertgebouw Brugge su „LENsemble" (Lietuvos Ansamblių Tinklas) ir „Het Collectief“ (Belgija). Taip pat grojo su akordeonistu Martynu Levickiu ir orkestru „Mikroorkestra“, su Lietuvos Nacionaliniu simfoniniu orkestru atliko gitaros solo partiją A. Skulte 5-osios simfonijos premjeroje.
Nuo 2002 m. Zigmas aktyvus pedagogas. Šiuo metu dirba Vilniaus J. Tallat-Kelpšos konservatorijoje ir Vilniaus B. Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje. Jo mokiniai –tarptautinių konkursų laureatai.
Be tarptautinio Baltijos gitarų festivalio ir konkurso, kurį organizuoja su kvarteto kolegomis, Zigmas yra ir Tarptautinio klasikinės gitaros šiuolaikinės muzikos konkurso vienas iš organizatorių. Gitaristas nuolat kviečiamas į konkursų žiuri Lietuvoje bei užsienyje. Zigmas taip pat ir aranžuočių autorius, leidėjas.