Baltijos Gitarų Festivalis

2018 m. Baltijos gitarų kvarteto kvietimu Lietuvoje pirmą kartą koncertuos ir su jaunaisiais klasikinės gitaros talentais patirtimi atvirose meistriškumo pamokose dalinsis žvaigždė iš Italijos Aniello Desiderio, ypač jautriai muzikuojanti gitaristė iš Belgijos Raphaella Smits ir svečias iš Čekijos Vladislav Bláha. Festivalio metu taip pat vyks seminarai apie improvizaciją ir scenos baimės suvaldymą, ekskursija po Birštoną.

Apie Baltijos gitarų festivalį2009 metais Baltijos gitarų kvarteto nariai pradėjo organizuoti tarptautinį Baltijos gitarų festivalį. Koncertuodamas užsienyje ir dalyvaudamas įvairiuose festivaliuose, kvartetas dažnai lankosi kitų gitaros atlikėjų, niekada nekoncertavusių Baltijos šalyse, pasirodymuose. Stebint kitų gitaros atlikėjų kūrybą, muzikantams kilo idėja Baltijos šalyse organizuoti koncertus ir pristatyti geriausius pasaulyje gitaros virtuozus, kurių pasirodymai būtų įkvėpimo šaltinis gitaristams ir klasikinės gitaros mylėtojams. Be to, taip siekiama, kad gitara klasikinės muzikos scenoje užimtų pelnytą vietą.

Festivalį jau aplankė tokie atlikėjai: Los Andželo gitarų kvartetas (JAV), Bandini Chiacchiaretta duo (Italija), Roland Dyens (Prancūzija), Amadeus Duo (Vokietija ir Kanada), Luz de Luna (Belgija), Irina Kulikova (Rusija / Olandija), Daniel Marques (Brazilija), Thibault Cauvin (Prancūzija), Dimitris Regginos (Kirpas), Paolo Devecchi ir Salvatore Seminara (Italija), Judicaël Perroy (Prancūzija), Eden Stell gitarų duetas (Didžioji Britanija).

2018m. festivalis ir konkursas

Baltijos gitarų festivalis ir konkursas 2018
BIRŠTONE birželio 15–17 d.


Birželio 15 d., penktadienis


Birštono kurhauze (A ir D grupės) ir Birštono kultūros centre (B ir C grupės)
9.20 Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso dalyvių registracija
10.00–12.00 Klasikinės gitaros atlikėjų konkursas
13.00–15.15 Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso tęsinys
Birštono kurhauze
15.15–18.00 Skirtingų gamintojų instrumentų paroda
16.00–17.00 Igor Shoshyn (Baltarusija) seminaras apie improvizacijos meną
17.15–18.00 Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso laureatų apdovanojimas
20.00 Vladislav Bláha (Čekija), Raphaella Smits (Belgija) koncertas

Gitaros skambesys, tonas ir projekcija Vladislavo Bláhos rankose atsiskleidė visu galingumu; ir atvirkščiai – skambėjo ypač subtiliai dėl tokio meistriško prisilietimo. Bláha užima unikalią vietą klasikinės gitaros pasaulyje.
(dotGuitar Magazine, Italy)

Smits groja su daugiau širdies nei kam nors yra leista turėti.
(Tom Chandler, Classical Guitar Corner)

Birželio 16 d., šeštadienis


Birštono kultūros centre
09.30–12.00 Atviros meistriškumo pamokos konkurso laureatams, veda Raphaella Smits, Vladislav Blaha ir Baltijos gitarų kvarteto nariai
Birštono kurhauze
13.30–14.50 Atviros meistriškumo pamokos konkurso laureatams, veda Aniello Desiderio
15.00–18.00 Skirtingų gamintojų instrumentų paroda
Birštono Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje
15.00–15.40 Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso 2017 m. laimėtojo – Aleksander Pankowski vel Jankowski (Lenkija) koncertas
Birštono kurhauze
16.00–17.45 Veerle Boeckx (Belgija) seminaras apie scenos baimę
20.00 Aniello Desiderio (Italija) koncertas
Festivalio uždarymas

...galvotum, kad tokių muzikantų jau seniai nebėra ir štai Aniello Desiderio pribloškia publiką savo entuziazmu taip, kaip tą darydavo didieji XIX a. virtuozai Paganinis, Regondis ar Giulianis, jo grojimas – lenktynės ant gitaros grifo, akrobatiški arpedžio, nugludintas ir elegantiškas skambesys – kaip Ferrari...
(Stuttgarter Zeitung)

Birželio 17 d., sekmadienis

Birštono kurhauze
10.30–11.30 Ekskursija ir festivalio dalyvių nuotrauka

KVALIFIKACIJOS KĖLIMO RENGINIAI MUZIKOS MOKYTOJAMS

Mokytojai, norintys gauti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą, gali užsiregistruoti:
- internetu iki birželio 14 d. imtinai;
- birželio 15 d. 15.30–16 val., taip pat birželio 16 d. nuo 9.20 val. ir 13.00–13.30 val. prieš toliau nurodytus renginius.
Pažymėjimas (16 akad. val.) bus išduodamas už profesinių ir metodinių žinių tobulinimą dalyvaujant toliau nurodytuose Baltijos gitarų festivalio renginiuose:
birželio 15 d.
Birštono kurhauze
16.00 val. Igor Shoshyn (Baltarusija) seminaras apie improvizacijos meną
birželio 16 d.
Birštono kultūros centre
09.30 val. Atviros klasikinės gitaros meistriškumo pamokos konkurso laureatams, veda Raphaella Smits, Vladislav Blaha ir Baltijos gitarų kvarteto nariai
Birštono kurhauze
13.30 val. Atviros klasikinės gitaros meistriškumo pamokos konkurso laureatams, veda Aniello Desiderio
16.00 val. Veerle Boeckx (Belgija) seminaras apie scenos baimę
Pažymėjimai bus išduodami Jūsų registruojantis nurodytu el. paštu.
Pažymėjimo išdavimo kaina – 2 Eur, mokama atvykus į renginį ir parašu patvirtinus savo registraciją ir (ar) dalyvavimą (taip pat ir užsiregistravusiems internetu).

BILIETAI Į FESTIVALĮ


DĖMESIO! Festivalio bilietai išparduoti!
Festivalio dalyvio bilietas – 100 Eur. Į bilietą įskaičiuota:
apsilankymas festivalio koncertuose, dvi nakvynės poilsio namuose „Domus hotel“ (dviviečiame, triviečiame arba keturviečiame kambaryje), maitinimas (birželio 15 d. pietūs ir vakarienė, birželio 16 d. pusryčiai, pietūs ir vakarienė, birželio 17 d. pusryčiai „Domus hotel“ restorane „Old town grill“).
Norintieji įsigyti festivalio dalyvio bilietą, kviečiami registruotis svetainės www.bgq.lt skiltyje „Festivalis“ ir užpildyti anketą „Festivalio dalyvio bilietas“. Registracija vyksta iki gegužės 15 dienos. Dalyvio bilietų skaičius ribotas.

Bilietas į Vladislav Bláha, Raphaella Smits koncertą – 15 Eur, moksleiviams, studentams ir senjorams – 10 Eur (Birštono kultūros centro kasoje arba tiketa.lt).
Bilietas į Aniello Desiderio koncertą – 15 Eur, moksleiviams, studentams ir senjorams – 10 Eur (Birštono kultūros centro kasoje arba tiketa.lt).
Bilietas į abu festivalio koncertus – 25 Eur.
Atvirų meistriškumo pamokų, seminarų ir gitarų parodos lankymas nemokamas!
Mokytojams pageidaujant, bus išduodamas kvalifikacijos kėlimo pažymėjimas.


REGISTRACIJA Į KONKURSĄ


Konkurse kviečiami dalyvauti klasikinės gitaros atlikėjai:
A grupė (5–10 metų) – du skirtingų charakterių kūriniai (iki 3 min.)
B grupė (11–14 metų) – du skirtingų charakterių kūriniai (iki 5 min.)
C grupė (15–18 metų) – laisva programa (iki 7 min.)
* D grupė (amžius neribojamas) – laisva programa (iki 10 min.)
Konkurso dalyvio mokestis – 15 Eur. Norintieji dalyvauti konkurse, kviečiami registruotis svetainės www.bgq.lt skiltyje „Festivalis“ ir užpildyti anketą „Registracija į konkursą“. Registracija vyksta iki gegužės 1 dienos.
* Bus vykdoma D grupės dalyvių atranka – registruodamiesi bet kokio amžiaus dalyviai turi pateikti savo atliekamo kūrinio (ar kūrinių) vaizdo įrašo nuorodą.

Pateikiamas pretendento gyvai atliekamo kūrinio (ar kūrinių) mažiausiai 5 minučių vienas vaizdo įrašas. Vaizdo įrašas gali būti ne to kūrinio (ar kūrinių), kurį atliksite konkurse. Vaizdo įrašo kokybė neturi būti profesionali, bet pakankamai gera, kad būtų galima įvertinti atlikimą. Vaizdo įrašas pateikiamas anketoje pridedant nuorodą (Youtube, Vimeo ir kt.).

D grupės nugalėtojui bus skiriami pagrindiniai festivalio prizai ir galimybė kitais metais surengti savo koncertą festivalyje!
Konkurso dalyvių laukia rėmėjų dovanos, o laureatai gaus ir meistriškumo pamokų,
kurias ves Raphaella Smits, Vladislav Bláha, Aniello Desiderio arba Baltijos gitarų kvarteto nariai.
Daugiau informacijos www.bgq.lt, socialiniame tinkle Facebook (Baltic Guitar Festival),
el. paštu press@bgq.lt ir tel. +370 686 74 838.

Dėl nenumatytų aplinkybių programa dar gali būti tikslinama.

Rėmėjai