Chris Ruebens

Chris Ruebens
Chrisas Ruebensas gitara pradėjo groti 9 metų, aukščiausiu įvertinimu baigė Eklo (Eeklo) muzikos mokyklą (dėst. Peter Gykiere ir Wim Van Holderbeke). Lankydamas gitaros pamokas, Chrisas domėjosi ir teatru, mokėsi groti fliugelhornu ir baritono ragu. 17 metų šiais instrumentais grojo varinių instrumentų ansamblyje. 1999 m. Liuveno (Leuven) miesto muzikos institute „Lemmensinstituut“ (Belgija) jam suteiktas magistro laipsnis (dėst. Peter Pieters). Po profesionalių gitaros studijų baigimo dar dvejus metus muzikantas tęsė aukštesnės pakopos studijas (dėst. Godelieve Monden) ir įgijo šiuolaikinės bei postmoderniosios muzikos specializaciją. Puikiai baigęs studijas, tais pačiais metais gavo ir kamerinės muzikos magistro diplomą.
Nuo 17 metų Chrisas grojo ir dainavo keliose bliuzo, roko, pop ir disko grupėse. Jį taip pat domina įvairios muzikos ir teatro kombinacijos. Studijų metais muzikantas įkūrė gitarų kvartetą „Koa“ kartu su keliais tos pačios mokyklos bendraminčiais, tarp kurių ir tarptautinėje scenoje gerai pažįstamas gitaristas Antoon Vandeborght. Šis ansamblis 2005 m. išleido pirmąją kompaktinę plokštelę „KOA“. 1999 m. Chrisas su dviem belgų džiazo muzikantais Peter Verhelst (gitara, ūdas) ir Yves Peeters (perkusija) subūrė ansamblį „Luz de Luna“. Šio trio muziką galima apibūdinti kaip world muzikos, klasikos, džiazo paletę, kurioje dominuoja pačių ansamblio narių kompozicijos, kartais aranžuotės, tačiau svarbiausia – palikti vietos improvizacijai. 2010 m. „Luz de Luna“ išleido kompaktinę plokštelę „Moods“. Nuo 2008 m., sulaukęs pasiūlymo tapti Baltijos gitarų kvarteto nariu, gitaristas gyvena Vilniuje.
Dar vienas muzikinis etapas Lietuvoje – 2012 m. įkurtas ansamblis „Chris Ruebens Ensemble“. Ieškodamas naujo skambesio savo kūrybai, Chrisas subūrė džiazo, pop ir world muzikos atlikėjus. Šio kvarteto atliekama programa persmelkta skirtingos (braziliškos, rytietiškos, klasikinės, bliuzo, džiazo) muzikos elementų. Visi jie susilieja sudarydami puikią dirvą improvizacijoms ir netikėtam skambesiui. Pirmoji ansamblio programa „Café Musicale“ buvo pristatyta sausakimšoje Šv. Kotrynos bažnyčioje Kristupo vasaros festivalyje Vilniuje.
Chrisas – aktyvus pedagogas, besidžiaugiantis galimybe mokiniams perduoti savo aistrą gitarai ir muzikai. Be klasikinės muzikos, gitaristas domisi įvairiais kitais muzikos stiliais. Vis daugiau įvertinimų atlikėjas sulaukia už savo kūrybos kompozicijas, kurias nuolat papildo ne tik pedagoginiu, bet ir koncertiniu repertuaru solo gitarai ir gitarų kvartetui. Jo kūrybos stilių galima apibūdinti kaip eklektišką, įkvėptą klasikinės, world ir džiazo muzikos. Gitaristas ir kompozitorius kviečiamas į gitaros konkursų žiūri Lietuvoje ir užsienyje.