Festivalis

2017 m. Baltijos gitarų kvarteto kvietimu Lietuvoje pirmą kartą koncertuos ir su jaunaisiais klasikinės gitaros talentais patirtimi atvirose meistriškumo pamokose dalinsis žvaigždė iš Prancūzijos Judicaël Perroy ir vienas garsiausių pasaulyje klasikinės gitaros duetų – Eden Stell gitarų duetas (Didžioji Britanija). Be to, žadama, kad užsienio atlikėjai dalyvaus ir Klasikinės gitaros atlikėjų konkurso komisijoje. Festivalio metu taip pat vyks skirtingų gamintojų gitarų paroda, teorinė paskaita ir praktinis užsiėmimas apie rankų sveikatą muzikantams. Gitaros meistras Maksimas Cukeris (Lietuva) papasakos apie instrumentų gamybą ir patars, į ką atkreipti dėmesį renkantis gitarą.

 

Apie Baltijos gitarų festivalį

 

2009 metais Baltijos gitarų kvarteto nariai pradėjo organizuoti tarptautinį Baltijos gitarų festivalį. Koncertuodamas užsienyje ir dalyvaudamas įvairiuose festivaliuose, kvartetas dažnai lankosi kitų gitaros atlikėjų, niekada nekoncertavusių Baltijos šalyse, pasirodymuose. Stebint kitų gitaros atlikėjų kūrybą, muzikantams kilo idėja Baltijos šalyse organizuoti koncertus ir pristatyti geriausius pasaulyje gitaros virtuozus, kurių pasirodymai būtų įkvėpimo šaltinis gitaristams ir klasikinės gitaros mylėtojams. Be to, taip siekiama, kad gitara klasikinės muzikos scenoje užimtų pelnytą vietą.

 

Festivalį jau aplankė tokie atlikėjai: Los Andželo gitarų kvartetas (JAV), Bandini Chiacchiaretta duo (Italija), Roland Dyens (Prancūzija), Amadeus Duo (Vokietija ir Kanada), Luz de Luna (Belgija), Irina Kulikova (Rusija / Olandija), Daniel Marques (Brazilija), Thibault Cauvin (Prancūzija), Dimitris Regginos (Kirpas), Paolo Devecchi ir Salvatore Seminara (Italija).