Apie mus » Spauda

Nemunas, 2006 07 05

"...Kitą dieną Maironio lietuvių literatūros muziejaus sodelyje grojo ketvertas jaunų gitaristų: Ieva Baltmiškytė, Zigmas Čepulėnas, Saulius S. Lipčius ir Sergejus Krinicinas. Ši muzikinė erdvė, nepaprastai tinkanti intymiam gitaros tembrui, vos sutalpino visus, norinčiuosius į ją patekti. Kaip įprasta, suveikė burtažodis „gitara“, suviliojęs ne tik klasikine muzika besidominčius klausytojus, bet ir tuos, kuriems šis instrumentas kelia ypatingų romantiškų ir nostalgiškų asociacijų. Manyčiau, pasiklausę Baltijos gitarų kvarteto, klausytojai kitąsyk afišose ieškos būtent šių atlikėjų vardų. Jau antrus metus gyvuojantis ansamblis, aktyviai gastroliuojantis Lietuvoje, žiemos pabaigoje surengęs savo oficialų prisistatymą Vilniaus publikai, pagaliau grojo ir kauniečiams. Jauni ir kūrybingi gitaristai muzikavo skoningai, temperamentingai, jausdami skambančios muzikos stilių; be to, jie akivaizdžiai džiaugėsi gyvu savo instrumentų pokalbiu ir atliekamais kūriniais. Improvizacijomis ir ypatingu atlikimo šviežumu atlikėjai nustebino labiausiai, kai bisui pagrotas paskutinio kūrinio fragmentas antrąkart nuskambėjo kiek naujai. Kolektyvo solidumą ir lietuvių kompozitorių pripažinimą įrodo Jurgio Juozapaičio šiemet sukurtas opusas – dedikacija ir jo kolegos Jono Tamulionio parengta nauja 2004 m. sukurto kūrinio „Perpetuum mobile“ redakcija (Pažaislio festivalio publikai teko įvertinti jos premjerą). Baltijos gitarų kvartetas aktyviai kaupia savo repertuarą – per pusmetį, praėjusį nuo koncerto Vilniaus taikomosios dailės galerijos salėje, muzikai parengė beveik naują programą. Koncerto klausytojus jauni artistai nustebino savo sukurtu įvaizdžiu – ryškiaspalviais kostiumais vietoje įprastų juodų ir baltų spalvų. Pasirodo, norint sukurti šventės atmosferą, nesvarbių detalių nėra.
Eugenija Žakienė, Nemunas, 2006 07 05

plačiau
Mūzų malūnas, 2006 05 23
Mūzų malūnas, 2006 05 23

“Koncertas leido sužibėti įvairių konkursų laureatams Sauliui S. Lipčiui, Sergejui Krinicinui, bei dar visiškai jaunam, bet meistriškam Baltijos gitarų kvartetui…”
Mūzų malūnas 2006 05 23

7 Meno dienos, 2006 02 03
7 Meno dienos, 2006 02 03

“...Gitaristai pasirodė esą inteligentiškai muzikalūs, jie jaučia kūrinių stilistines tendencijas. <..> Malonu akcentuoti, kad ryškiausiai koncerte nuskambėjo Jurgio Juozapaičio Kvartetas, sukurtas šiam ansambliui. <..>. Jaunas Baltijos gitarų kvartetas, regis – potencialus ansamblis.”
7 Meno dienos, 2006 02 03

Muzikos barai, 2006
Muzikos barai, 2006

“...Tokios publikos gausos ši kamerinė salė dar neregėjo. Ir, manyčiau, tokio sėkmingo, tiek klausytojų surinkusio (ir jų nenuvylusio) debiutinio vakaro jauniesiems atlikėjams galėtų pavydėti bet kuris labiau patyręs muzikinis kolektyvas ar solistas.”
Eugenija Žakienė, Muzikos barai, 2006